E-Ticaret | Akıllı E-Ticaret | E-Ticaret Yazılımı | E-Ticaret Sitesi Kurma

E-Ticaret

Ticari faaliyetlerinizi internet ortamına taşımanız ve ürünlerinizi daha geniş pazarlara ulaştırmanız için sizlere kaliteli e-ticaret çözümleri sunuyoruz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda özel E-Ticaret yazılımı geliştiriyor ve desteğini sağlıyoruz.

İnternet ortamı bilindiği üzere çok geniş bir alan sahip ve internet elektronik ticaret (E ticaret) için çok uygun bir yapıdadır. E ticaret kısaca ticaretin sanal aleme dökülmüş halidir.
Ticari kurumlar ağ üzerinde de daha geniş bir pazara ulaşabilmek için mal ve hizmetlerini para karşılığında kullanıcıların hizmetine sunarlar. Böylelikle hem ticari kurumlar hem de müşteriler arasındaki bağ elektronik ortamda sağlanmış olur. İnternet kullanabilen herkes bu yapı sayesinde satış gerçekleştirebilir. Mağazalardan farklı olarak sadece yaşanılan bölgeye değil ulusal veya uluslararası pazarlama sağlamaktadır.

E-ticaret, günümüzün en trend ticaret çeşitlerinin başında gelmekte. Bir dükkan işletme ile karşılaştırıldığında, pek çok giderin olmaması ve üstelik çok daha büyük bir kitleye ulaşma imkanı pek çok kişi için büyük bir avantaj.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, internet üzerinden (genellikle bir E ticaret sitesi üzerinden) hizmet ya da ürün alıp satma işidir. Kimi zaman ortada gerçek bir ürün ya da hizmet varken kimi zaman sanal paralar alıp satılır. Başarılı bir e ticaret firması oluşturulduğu takdirde, giderlerin de azlığı göz önünde tutulursa ciddi bir kar oranı kalacaktır.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E ticaret yapmak için gerekli olan ilk şey, bir e ticaret yazılımına sahip olmanızdır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise; başarılı bir yazılım firması ile çalışarak hem kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği hem de arama motorlarında üst sıralarda alabilmeniz için teknik açıdan doğru şekilde kodlanmış bir e ticaret sitesine sahip olmak. Kimi firmalar, size hazır e ticaret siteleri satmayı teklif eder. Bu sitelerin birebirler, sizin gibi pek çok müşteriye daha satılmıştır. Üstelik siz, site üzerinde hiçbir değişiklik yapamazsınız ve sabit şekilde kullanmak durumunda kalırsınız. Böyle bir yazılım ile yapacağınız ticaretin de çok başarılı olması beklenemez.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Bir e ticaret sitesi kurmadan önce ticareti ne şekilde yapacağınızı belirlemelisiniz. Bir deponuz var ise; ürünleri toptancılardan alarak, belirli kar markajı ekleyip satışını yapabilirsiniz. Aynı zamanda, ürünleri depolamadan XML bayilik sistemi ile de çalışmalarınızı sürdürmeniz mümkün.XML bayilik sisteminde, kendinize ait bir deponuz olmaz. Siz, siparişleri alırsınız ve bayilik aldığınız firmaya siparişleri iletirsiniz. Ürün, sizin adınıza kargolanır ve faturası kesilir.XML bayilik sisteminde, giderleriniz daha az olacaktır. Ancak aynı şekilde kar oranları da kendinizin yaptığı bir ticarete göre daha az olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E ticaret sitesinin fiyatları, istemiş olduğunuz sitenin özelliklerine göre değişecektir. Sitenin çeşitliliği, ara yüzü, yönetim paneli gibi seçenekleri fiyat üzerinde değişikliklere neden olacaktır. Çok uygun fiyatlara e ticaret yazılımına sahip olmanız mümkün. Fakat, unutmamalısınız ki siteniz sizin dükkanınız olacaktır. Bu nedenle merdiven altı firmaların yapmış olduğu yazılım ve sitelerden uzak durmalısınız.

E-Ticaret Yapılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • E ticaretin avantajlarının başında, masrafların az olması gelmekte. Dilerseniz, hiç ürün almadan sadece site maliyeti ile bu işe başlayabilirsiniz. Çok geniş bir kitleye hitap edebileceğiniz için büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun iyi bir pazar araştırması yapmalısınız.
  • E ticaret işini, kolay bir iş olarak gören pek çok kişi bu işi götürememektedir. Hazırlanan bir site sonrasında işinizin bitmediğini ve asıl sürecin, sonrasında devam etmesi gereken reklam ve müşteri ilişkileri olduğunu unutmamalısınız.

Bizimle Çalışın

İstanbul web yazılım diyince akla ilk gelen yazılım şirketlerinden olan TS Yazılım olarak kurumsal web tasarım konusundaki yetkinliklerimizle öne çıkıyoruz. Benimsediğimiz iş disipliniyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına yaratıcı çözümler getirmekle kalmıyor onları Google gibi büyük arama motorları içerisinde öne çıkaracak altyapılar sağlayan öncü web tasarım ajansı olarak önü çıkıyoruz.
Call Now ButtonHemen Teklif Alın