Web Yazılım geliştirme | İstanbul Web Yazılım geliştirme | Yazılım

Web Yazılım Geliştirme

Web yazılım, internet üzerinden çalışan sunucular aracılığı ile var olan bir bilgi sistemleridir. İnternet üzerinden ulaştığınız tüm sayfaların ve uygulamaların arka planınızda web yazılım bulunmaktadır. Siz, ekrana baktığınızda yalnızca bazı yazılar, sesler ve fotoğraflar görüyor olsanız da bu sistemin arkasında pek çok kod bulunmaktadır. Tıpkı konuşma dilinde olduğu gibi web yazılımda da pek çok farklı dil bulunur. Bu dillerin kimi zaman tek başına kimi zaman bir arada kullanılması sonucunda ise; ortaya web yazılım çıkar. Bir internet sitesinin var olması için öncelikle web yazılımının hazırlanması gerekir. İster bireysel bir internet sitesi isterseniz kurumsal bir şirketin sitesini kurmak isteyin mutlaka alanında uzman bir web yazılım firması ile çalışmalısınız ki ortaya başarılı bir iş çıksın.

Web Yazılım Nedir

Web yazılım, bir internet sitesinin beyni olarak kabul edilebilir. Ön planda yapılan tüm değişiklikler ve ortaya çıkan görüntüler aslında arka planda çalışan yazılımın sonucudur.Sosyal medya, e ticaret siteleri ve bloglar gibi tüm internet sitelerinde web yazılımdan yararlanılmaktadır. Pomelo Soft olarak İstanbul web yazılım işleri başta olmak üzere ülkemizdeki pek çok öncü firmanın sitelerinin yazılımına imzamızı atmış bulunmaktayız.

Web yazılımı Nasıl Yapılır?

Web yazılımın öncesinde, hazırlanacak olan projenin bir taslağının olması gerekir. Bu taslağa web tasarım adı verilir ve aslında projenin görsel taslağıdır. Yazılım aşamasında ise; bu görsel plan programlama dilleri aracılığı ile çalışır hale getirilir.

Web yazılım için farklı programlama dillerine hâkim olmalısınız. Kimi diller sitenin görselliğinin ortaya çıkmasına yararken kimi diller sitenin dinamik hale gelmesini sağlar.

Bundan 10 yıl öncesinde, HTML bilmek bir sitenin ortaya çıkması için yeterli olmaktaydı. Ancak günümüzde, HTML bir site fazlası ile basit kalmaktadır. Kullanıcıyı hem görselliği ile cezbetmek hem de hızlı ve kullanışlı bir site ile karşılamak son derece önemli olmaktadır. Bir sitede tüm bu özellikleri barındırmak için ise; alanında uzman bir web yazılım firması ile çalışmak son derece önemlidir.

Yazılım Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Projenizin hazırlanması için bir web yazılım firması seçimi yaparken, firmanın geçmiş çalışmalarını ve müşterilerinin yorumlarını incelemelisiniz.

Profesyonel bir firma, öncelikle müşterisinin ne istediğini dinlemeli ve anlamalı. Karşısındaki kişilerin, yazılım alanında uzman olmadığını göz önünde bulundurarak projenin nasıl olması gerektiği konusunda müşterilerini yönlendirebilmeli.

Projenin nasıl olduğunu netleştirdikten sonra çalışmalarına başlamalı ve vermiş olduğu tarihte de işi teslim edebilmeli. Projenin belirtilen tarihte teslim edilmemesi durumu ile pek çok İstanbul web yazılım firması ile olan çalışmanız esnasında karşılaşabilirsiniz. Bu durum, firmanın müşteriye duymuş olduğu saygının göstergesidir ve Pomelo Soft olarak, müşterilerimizin memnuniyeti konusunda son derece hassas davranmaktayız.

Hazırlanmış olan projenin kullanımının müşteriye öğretilmesi ve işin tamamlanmasının akabinde teknik destek verilmesi de son derece önemli bir konudur.

Bizimle Çalışın

İstanbul web yazılım diyince akla ilk gelen yazılım şirketlerinden olan Pomelo Soft olarak kurumsal web  tasarım konusundaki yetkinliklerimizle öne çıkıyoruz. Benimsediğimiz iş disipliniyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına yaratıcı çözümler getirmekle kalmıyor onları Google gibi büyük arama motorları içerisinde öne çıkaracak altyapılar sağlayan öncü web tasarım ajansı olarak önü çıkıyoruz.

Call Now ButtonHemen Teklif Alın